Mieszkanie dla jeża
Ze względu na zapotrzebowanie na terraria odpowiednie dla jeżyków pigmejskich osobom, które rezerwują od nas jeżyka przesyłamy kontakt do firmy, która buduje terraria. Podstawowe wymiary to 120cm długości, 50 cm głębokości i 40cm wysokości. Dostępne jest kilka wariantów barwnych od białego po dąb przez wenge do czarnego. Terrarium ma system wywietrzników umożliwiających odpowiednią cyrkulację powietrza a tym samym utrzymujące ciepło wewnątrz, przestronne i dopasowane do potrzeb jeży, łatwe w utrzymaniu czystości. Zasuwane szybki ułatwiają wyciąganie jeżyka. Terrarium służy jako miejsce do spania, całą noc jeżyk powinien mieć możliwość biegać po pokoju – dlatego też terrarium ustawiamy na podłodze – jeżyk będzie sam swobodnie do niech wchodził i wychodził.
–
Kołowrotek
Każdy jeż powinien mieć odpowiednią dawkę ruchu, którą zapewni kołowrotek. Najlepszym rozwiązaniem jest kołowrotek plastikowy Savic 27,5 cm, który jest odpowiedni dla większych jeży. Mniejsze jeżyki mogą bawić się w Trixie 33cm ale trzeba liczyć się z koniecznością zmiany kołowrotka w wieku dorosłym. Należy pamiętać, iż jeż musi mieć udostępniony cały pokój na nocne biegi i zabawy, kołowrotek jest zabawką konieczną wyłącznie gdy jeżyk nie może być wypuszczony na całonocny wybieg.
–
Miejsce do spania. Polecamy drewniane domki z naturalnych tworzyw lub plastikowy, wielkości „dla świnki morskiej”. Nie wolno zapominać o tym, że w domku obowiązkowo powinien znaleźć się kocyk polarowy, w który jeżyk zawinie się podczas snu.
–
Podłoże. Koce polarowe. Można kupić 2-3 sztuki w Ikea i mieć zapas na bardzo długi czas. Kocyk tniemy pod wymiar terrarium i układamy na 3/4 podłogi, na 1/4 układamy ręczniki papierowe – tu będzie siusiać jeżyk.
–
Miseczki. Na wodę, pokarm suchy i przysmaki. Miseczki muszą być okrągłe, mieć równe kształty, powinny być albo ceramiczne albo szklane. Wielkości jak dla chomika, nie mogą być za duże.
–
Zabawki. Mogą to być piłeczki, myszki, pluszaki dla kotów. Dodatkowo różne tunele i zabawki materiałowe. Polecam obejrzeć galerię produktów u osoby, która takie różności przygotowuje dla naszych jeży. Ceny są w porządku, jakość super. Polecamy zakupić zestaw taki jaki widoczny jest na poniższym zdjęciu.
„Polarkowe Śliczności” https://www.facebook.com/polarkoweslicznosci mail: wilczyca00@gmail.com tel. 608037111
–
Akcesoria do kąpieli. Szczoteczka „ludzka” do zębów (jeżykowi myjemy nią igły), szampon dla szczeniąt dr Seidla lub Nizoral, oliwka Ozonella dostępna w aptekach. Jeże kąpiemy bardzo rzadko, nie częściej niż raz na 2-3 miesiące a jeśli się da to jeszcze rzadziej.
–
Transporter. Polecam takie jak dla psów małych ras lub kotów, miękkie z usztywnionego materiału. Odradzam te większe dla psów z kratką z przodu bo jeż może zrobić sobie krzywdę.
–
Termometr. Jedna końcówka leży w terrarium, druga końcówka leży na podłodze gdzie biega jeżyk. Jest to najważniejszy zakup bo jeże potrzebują temperatury 24-26 stopni.
–
Zestaw grzewczy do terrarium. Obowiązkowo ponieważ jeże są ciepłolubnymi zwierzakami i nawet najmniejsze obniżenie temperatury może grozić poważnymi konsekwencjami. Prosimy o kontakt mailowy, prześlemy bezpośrednie odnośniki do gotowych zestawów grzewczych dla jeży.